Озон - це нестійкий трьохатомний кисень, що володіє найсильнішими знезаражувальні властивості і є сильним окислювачем.

Озон руйнує органічні сполуки і мікроорганізми, при цьому розкладаючись на кисень.
Озон отримують при коронному (тихому) розряді, який утворюється між електродами. Такі апарати називаються генераторами озону або озонаторами.

Озон використовують для знезараження, дезодорації, знебарвлення води, для видалення марганцю і заліза з її складу.
При застосуванні озону для підготовки питної води використовуються окислювальні і дезинфікуючі властивості озону.

Озон знищує всі відомі мікроорганізми: бактерії, віруси, найпростіших, їх спори, цисти і т.д.; при цьому озон на 51% сильніше за хлор і діє в 15-20 разів швидше. Вірус поліомієліту гине при концентрації озону 0,45 мг / л через 2 хв, а від хлору - тільки за 3 год при 1мг / л.
На спорові форми бактерій озон діє в 300-600 разів сильніше за хлор.
При озонуванні окислюються органічні і мінеральні домішки, що є джерелом запахів і присмаків. Вода, що пройшла обробку озоном, містить більше кисню і за смаком нагадує свіжу джерельну воду.

Озонатори очищають повітря від різних запахів і алергенів, бактерій, мікробів і вірусів, цвілі, вихлопних газів, запахів домашніх тварин. Озонатори повітря нейтралізують мікроскопічні (пилові) кліщі, бактерії і віруси.

Підприємство «Дігідрол» може виготовити озонатор більшої продуктивності із заданими замовником параметрами використовуючи модульну конструкцію. Кратність продуктивності по озону буде складати 2г/год для моделей за озонуванню води і 5г/год для універсальних моделей.